در راستای اجرای طرح ملی ماندگاران صبور؛

مسئولان جهاد دانشگاهی مازندران با خانواده شهدای دانشجوی جهادگر دیدار کردند

۲۶ اسفند ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۵ کد : ۵۵۲۷۹ خبر تصویری فرهنگی
تعداد بازدید:۲۳
در راستای اجرای طرح ملی ماندگاران صبور، مسئولان جهاد دانشگاهی مازندران با خانواده شهدای دانشجوی جهادگر مهدی عسگرنژاد و سید محمود حسینی ایمن آبادی در شهرستان بابل دیدار کردند.
مسئولان جهاد دانشگاهی مازندران با خانواده شهدای دانشجوی جهادگر دیدار کردند

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، رئیس جهاد دانشگاهی مازندران امروز جمعه ۲۶ اسفند در دیدار با خانواده شهید مهدی عسگری نژاد با بیان اینکه شهدا برکات کشور هستند و راهشان نقشه راه ما در ادامه مسیر انقلاب خواهد بود، اظهار کرد: مادران و پدران شهدا یادگاران و دایره‌المعارف انقلاب و دفاع مقدس محسوب می‌شوند.

مهندس محمدرضا شافعیان، دیدار با خانواده شهدا را سنت حسنه دانست و افزود: سالانه یک استان متولی گرامیداشت یاد و خاطر شهدای جهاددانشگاهی می‌شود؛ امسال استان گیلان میزبانی این کار فرهنگی ‌را برعهده دارد به همین منظور مقرر شد در خدمت خانواده شهدای دانشجوی جهادگر باشیم.

شافعیان یادآور شد: باتوجه به اینکه مازندران ۵ شهید جهاددانشگاهی تقدیم انقلاب کرده است این دیدار بهانه‌ای شد تا یاد و خاطر شهدا را گرامی بداریم، چراکه تمام دارایی ما در این برهه از زمان از برکات خون شهدا است.

وی با اشاره به اینکه آنچه شهدا را از سایر افراد متمایز کرد، خلوص و تعهد آنان به ولایت بوده است، تصریح کرد: ایمان به خدا، مهربانی و نوع دوستی و احترام به پدر و مادر شهدا را در ردیف خوبان خدا قرار داد.

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران به حسن اخلاق و اصالت خانواده شهید عسگرنژاد در بابل اشاره کرد و افزود: این خانواده از ابتدا ولایی بوده و در انقلاب ثابت قدم ماندند.

"امین روحی مله" مدیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی مازندران نیز به اقدامات فرهنگی انجام شده در این حوزه پرداخت و گفت: شهدای دانشجو جوانانی بودند که در ابتدا مسیر خود را با آگاهی انتخاب کرده و به آرمان‌های امام راحل و انقلاب پایبند بودند.

وی، مادران و پدران شهدا را همچون مروارید گرانبها دانست و ادامه داد: باید ارزش اولیای شهدا را بدانیم زیرا از دامان و دستان پر مهر همین بزرگواران فرزندانی تربیت شدند که برای حفظ و صیانت از کشور و نوامیس جان شیرین خود را فدا کردند.

مادر شهید عسگرنژاد نیز به بیان خاطرات از فرزند شهیدش پرداخت و گفت: پسرم به خواندن دروس حوزوی علاقه‌مند بود و دلش می‌خواست روحانی شود، به او گفتم؛ اگر گناهی از تو سر بزند دو گناه محسوب می‌شود تو مهندسی بخوان و برای کشور مفید باش.

این مادر شهید، کتابخوانی را مسیر تربیتی فرزندانش دانست و افزود: کتاب راه هدایت و امر به معروف و نهی از منکر را به فرزندانم نشان داد؛ من به آنها نگفتم نماز بخوان و یا قرآن را قرائت کن، خودشان مسیر راه حق را پیدا کردند.

پدر شهید عسگرنژاد نیز گفت: پسرم در زنجان به فعالیت کاری خود ادامه می‌داد بعد از ۱۵ سال که مهدی را آوردند فقط استخوان بود! همسرم بی‌قرار از اینکه این اسکلت مهدی است یا نه! در خواب دید که مهدی می‌گوید؛ کیفم را باز کن دکمه‌های لباسم در کیف هست همان نشانه من است که تفحص شد.

شهید مهدی عسگرنژاد متولد۱۳۴۲ بود که بنا به گفته‌ی برادر شهید، خوش اخلاق و داشتن دوستان فراوان از خصلت‌های شهید مهدی بود.

این شهید دانشجوی جهادگر در ابتدای انقلاب با روحانیت در صف اول تظاهرات قرار می‌گرفت و مؤذن می‌شد.

بنا به توضیح برادران شهید مهدی عسگرنژاد، مسیر جهاد دانشگاهی شدن این نوجوان از مدرسه طالقانی بابل رقم خورد. با ۸ همکلاسی دیگرش به روستاها می‌رفتند و کار جهادی می‌کردند.

شهید مهدی عسگرنژاد به دلیل انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه‌ها نتوانست به تحصیل در مراکز علمی آکادمیک برود، حوزه را انتخاب کرد و بعد از حدود دو سال برای دانشگاه امتحان داد و در رشته دامپروری زنجان قبول شد؛ دوران دانشجویی به جبهه رفت و در عملیات والفجر به شهادت رسید.

گفتنی است؛ رئیس جهاد دانشگاهی مازندران به همراه معاون فرهنگی و مدیر سازمان دانشجویان با خانواده شهید "سید محمود حسینی ایمن آبادی" از شهرستان بابل که در رشته پزشکی در خراسان جنوبی تحصیل می‌کرد که در 25 دی ماه 1365 به مقام رفیع شهادت نائل آمد؛ هم دیدار کردند.


نظر شما :