نقش سامانه مکان بازارهای مازندران در توسعه مشاغل خانگی

۰۱ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰ کد : ۵۴۱۶۰ تاپ خبر خبر تصویری
تعداد بازدید:۵۳
رییس جهاد دانشگاهی مازندران اظهار کرد: با راه‌اندازی و بروز کردن سامانه مکان بازارهای مازندران در تلاش است در اتصال به بازار فعالین مشاغل خانگی نقش بسزایی ایفا کند.
نقش سامانه مکان بازارهای مازندران در توسعه مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، جلسه نظارت بر اعتبارات سفر ریاست جمهوری در حوزه زنان و خانواده استان مازندران امروز یکم اسفندماه با حضور جهاد دانشگاهی و دیگر اعضا با ریاست سمیه قاسمی طوسی مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استان در استانداری مازندران برگزار شد.
در این نشست مهندس محمد رضا شافعیان  رئیس جهاد دانشگاهی مازندران ارائه تسهیلات ارزان قیمت را برای صاحبان کسب و کار خانگی ضروری دانست و اظهار کرد: در گزارش نماینده جهاد کشاورزی مشهود بود که بالا بودن نرخ تسهیلات موجب انصراف صاحبان کسب و کار خانگی از تسهیلات شد.
وی افزود: جهاد دانشگاهی مازندران با راه‌اندازی و بروز کردن سامانه مکان بازارهای مازندران در تلاش است تا ضمن ارائه اطلاعات همه اماکن نمایشگاهی و بازارهای روزانه و هفتگی به گروه هدف، بتواند در تسهیل و اتصال به بازار فعالین مشاغل خانگی نقش بسزایی ایفا کند.
در ادامه دکتر رمضان مهدی‌زاده، مدیر تجاری‌سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران، گفت: ایجاد بانک اطلاعات جامع مشاغل خانگی استان، مدلسازی رویدادهای نوآوری در محصولات بومی استان، برگزاری رویداد نوآوری در صنعت پوشاک و ... برای حمایت از پایدار سازی خرد و خانگی در دست اقدام است.
 
وی افزود: الگوسازی و بهینه‌سازی جشنواره‌ها، نوآوری در جشنواره کئی‌پلای ساری با نگاه صنایع نرم و خلاق، نشست با فعالین مشاغل خانگی  در سوادکوه شمالی، برگزاری جشنواره و فن بازار پوشاک مازندران با حضور بسیاری از پیشرانها از دیگر اقدامات دبیرخانه طرح ملی توسعه  مشاغل خانگی در استان بود که همه این موارد با همراهی و حمایت امور بانوان استانداری مازندران و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران، انجام شد.
مهدی زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر سهم مکان‌بازارهای استان مازندران اندک است، گفت: مقرر است جشنواره پوشاک مشاغل در آمل دراردیبهشت 402 برگزار شود.
وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه فرش دستبافت در نیاوران یکی دیگراز برنامه‌های دبیرخانه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی در سال آینده است و تا کنون رای‌زنی‌هایی در این باره انجام شد و قرار است زنجیره ارزش فرش  استان را در این نمایشگاه ببینیم.

 


( ۱ )

نظر شما :