با حضور فعالان عرصه پوشاک؛

همایش پوشاک در جشنواره و فن‌بازار مازندران برگزار شد

۰۴ دی ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۱ کد : ۵۲۰۲۷ تاپ خبر خبر تصویری
تعداد بازدید:۲۶
همایش پوشاک در جشنواره و فن‌بازار مازندران عصر دیروز سوم دی‌ماه درآمفی تئاتر مرکز نمایشگاهی نیاوران ساری برگزار شد.
همایش پوشاک در جشنواره و فن‌بازار مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، مهندس سید محمود مهدی زاده، مشاور کسب و کار در همایش پوشاک در جشنواره و فن‌بازار مازندران، عصر دیروز سوم دی‌ماه  درآمفی تئاتر مرکز نمایشگاهی نیاوران ساری برگزار شد، با اشاره به ضرورت فعالیت کارگروه اشتغال، گفت: برای اشتغال پایدار در استان لازم است تا زنجیره ارزش مشاغل توسعه یابد.

وی با بیان اینکه برخی از کشورها به جهت داشتن گلوگاه اقتصادی در برخی از زمینه در دنیا قابل تحریم نیستند، افزود: تحریم‌پذیری کشور ما به خاطر این است که در هیچ زمینه‌ای بخشی مهمی از تأمین زنجیره اصلی  کالا را در اختیار نداریم.

مهدی زاده  با بیان اینکه لازم است یک دستگاه توسعه‌ای وارد عرصه شود تا بتواند حلقه‌های مختلف یک فعالیت اقتصادی را در کنارهم قرار دهد، اظهار کرد: تا کنون با شناختی که نسبت به همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف دارم، بهتر از جهاد دانشگاهی نهادی را که بتواند به عنوان یک عامل توسعه ظرفیت داشته باشد تا همه عوامل را گرد هم آورد، نمی‌شناسم.

در ادامه عبدالله مهاجر، رئیس اتاق بازرگانی استان مازندران، فعالان اقتصادی برای پیگیری خواسته‌های خود لازم است تشکلی تشکیل بدهند و از این طریق احقاق حقوق کنند.

در ابتدای این همایش دکتر رمضان مهدی زاده، مدیر تجاری‌سازی و فناوری جهاد دانشگاهی مازندران، گفت: جهاد دانشگاهی مجری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفا اجتماعی است که در اجرای این مهم توانسته است مزیت‌های مختلف استان را شناسایی کند.

وی با بیان اینکه هدف ما توسعه زنجیره ارزش پوشاک  و بازارسازی بود، افزود: مسئله پوشاک و صنعت نساجی در استان از مزیت قابل توجهی برخوردار است لذا با همکاری مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری مازندران و دیگر دستگاه‌ها و بخش خصوصی، جشنواره و فن‌بازار مازندران را در کنار نمایشگاه توانمندی زنان مازندران برگزار کردیم.

 


نظر شما :