با حضور مسئولان کشوری و استانی؛

جشنواره و فن‌بازار پوشاک مازندران افتتاح شد

۲۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۹ کد : ۵۱۸۷۶ تاپ خبر خبر تصویری
تعداد بازدید:۷۷
جشنواره و فن‌بازار پوشاک مازندران، عصر دیروز همزمان با نمایشگاه چله‌شو با حضور مسئولان کشوری و استانی در مرکز نمایشگاهی بین‌المللی نیاوران ساری، افتتاح شد.
جشنواره و فن‌بازار پوشاک مازندران افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، عصر دیروز 28 آذرماه، در آئین افتتاح نمایشگاه «چله شو»، جشنواره  و فن‌بازار پوشاک بانوان، دکتر خسرویان، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، به همراه  دکتر روح الله سُلگی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، مهندس محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران و طوسی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، ضمن افتتاح جشنواره و فن‌بازار، از بخش‌های مختلف و متنوع این جشنواره بازدید کردند.

دکتر رمضان مهدی زاده دبیر جشنواره و فن‌بازار پوشاک مازندران در حین بازدید مسئولان، با اشاره به نقش پشتیبان‌ها و پیشران‌های مشاغل خانگی، افزود: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی توجه به پیشرانها برای پایدار سازی و ارتقا کیفی محصولات خانگی امری ضرری است.

مدیر تجاری سازی ایده و اشتغال جهاد دانشگاهی، حمایت بی‌دریغ و هدایت مدیر کل بانوان استانداری مازندران را در برگزاری این جشنواره تاثیرگذار دانست و اظهار کرد: حضور بیش از 35 فعال اقتصادی در زمینه نوآوری در پوشاک بانوان راه‌آورد و محصول تجمیع بانک اطلاعاتی پوشاک در بیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی است.

در ادامه بازدید از جشنواره فن بازار، طراحی‌های هنرمندان طراح پوشاک بانوان استان که بردیوار نمایشگاه تعبیه شده بود مورد توجه مسئولان قرار گرفت؛ این آثار از سوی هنرمندان طراح پوشاک از سراسر استان و نیز چند استان همجوار به دبیرخانه مسابقات طراحی ارسال شده بود که پس از داوری برای بازدید عموم بر دیوار نمایشگاه نصب شد.

بر اساس این گزارش، در این بازدید مسئولان استانی و کشوری قول مساعد دادن تا نهایت حمایت، همراهی و مساعدت را برای تجاری‌سازی طرح‌های نو و ابداعی در حوزه بانوان که همگی برگرفته از المانهای استان مازندران بود، داشته باشند.

لازم به ذکر است؛ مهندس شافعیان، رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، طوسی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، حجت الاسلام عالی، مشاور استاندار مازندران، قبل از افتتاح جشنواره در میان طراحان پوشاک حضور یافتند و از نزدیک از نحوه برگزاری مسابقات طراحی، دیدن کردند.   

 


( ۱ )

نظر شما :