لزوم نقش‌آفرینی خیاطان و متولیان پوشاک در فن‌بازار پوشاک مازندران

۱۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۹ کد : ۵۱۴۹۴ تاپ خبر خبر تصویری
تعداد بازدید:۱۰۳
دبیر برگزاری اولین فن‌بازار پوشاک مازندران، خواستار نقش‌آفرینی بیشتر اتحادیه پوشاک و خیاطان ادارات شهرستانی صمت، آموزش و پرورش و دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در این رویداد فن‌بازار پوشاک شد.
لزوم نقش‌آفرینی خیاطان و متولیان پوشاک در فن‌بازار پوشاک مازندران

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، دکتر رمضان مهدی‌زاده، مدیر تجاری سازی فناوری و اقتصاددانش بنیان جهاد دانشگاهی مازندران، امروز 19 آذرماه در نشست خبری، اظهار کرد: اولین فن‌بازار پوشاک مازندران با رویکرد طرح نوآورانه در حوزه پوشاک بانوان اعم از مجلسی، اجتماع و مشاغل روزهای 28 آذرماه الی دوم دی‌ماه در نمایشگاه بین‌المللی نیاوران همزمان با نمایشگاه بزرگ چله شو در این مرکز برگزار می‌شود.
وی افزود: تا کنون استقبال خوبی از حضور نوآوران حوزه پوشاک، از سوی اتحادیه‌ها، آموزشگاه‌ها، دانشگاه فنی حرفه‌ای صورت گرفته است و در حال نام نویسی شرکت‌کنندگان، هستیم.
مهدی‌زاده با  بیان اینکه این جشنواره در راستای شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های پوشاک استان، برگزار می‌شود، تصریح کرد: برگزاری مسابقات طراحی و چند کارگاه‌های آموزشی رایگان در زمینه برندسازی، دیجیتال مارکتینگ و بسته بندی، آشنایی با نقوش مازندران، خلاقیت در طراحی لباس، بولاژ و کالکشن‌خوانی از دیگر خدمات این فن‌بازار و فرصت خوبی برای بهره‌گیری دانش‌آموزان هنرستانی، دانشجویان فنی‌و حرفه‌ای و فعالان حوزه پوشاک است.
دبیر برگزاری اولین فن‌بازار پوشاک مازندران، با بیان اینکه این جشنواره از سوی مدیر کل بانوان و خانواده استانداری مازندران و با همکاری دستگاه‌ای اجرای و دبیری جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این جشنواره و فن‌بازار، جهت آشنایی با طراحی و دوخت جدید پوشاک بانوان جهت عموم مردم، تولیدکنندگان، مدیران و روابط عمومی دستگاه‌ها برای انتخاب فرم لباس بانوان همکار، مسئولان حوزه پوشاک مدارس، بانوان شاغل و کارمند، اتحادیه پوشاک و .... مورد توجه خواهد بود.

وی خواستار نقش‌آفرینی بیشتر اتحادیه پوشاک و خیاطان ادارات شهرستانی صمت،  آموزش و پرورش  و دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در این رویداد فن‌بازار پوشاک شد و ادامه داد: ارائه یک یا چند محصول نوآورانه با رویکرد مجلسی، اجتماع و مشاغل پوشاک بانوان دریچه خوبی برای اتصال این اقشار با بازار و تولیدکنندگان بزرگ است.
مهدی‌زاده با اشاره به نمایشگاه چله شو، همزمان با جشنواره و فن‌بازار، افزود: این نمایشگاه با هدف حمایت از تولیدات بومی و توسعه زنجیره ارزش پوشاک در زمینه صنایع دستی، سوغات و گل و گیاه برگزار می‌شود.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و شرایط دریافت غرفه تا 25 آذرماه و برای شرکت در بخش مسابقات و در دوره‌های آموزشی تا 25 آذرماه از طریق لینک https://mzn.acecr.ac.ir/fa/page/7588  اقدام کنند.

کلید واژه ها: جشنواره و فن بازار پوشاک چله شو


( ۱ )

نظر شما :