برگزاری کارگاه آموزشی "MATLAB" در جهاد دانشگاهی مازندران

۲۲ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۱ کد : ۳۹۰۷۹ آموزشی خبر تصویری
تعداد بازدید:۲۱۹
سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی مازندران از برگزاری کارگاه آموزشی MATLAB در این نهاد خبر داد.
برگزاری کارگاه آموزشی "MATLAB" در جهاد دانشگاهی مازندران

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، سیدمرتضی ساداتی، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی مازندران، در گفتگو با روابط عمومی این واحد، اظهار کرد: اولین کارگاه آموزشی با عنوان MATLAB و الگوریتم های بهینه سازی در دو سطح مقدماتی و پیشرفته توسط معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی مازندران برگزار شد.

وی افزود: MATLAB یک محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه‌نویسی نسل چهارم است، واژه MATLAB هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مورد نظر است که از ترکیب دو واژهMATRIX  ماتریس و LABORATORY آزمایشگاه ایجاد شد.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی مازندران، تصریح کرد: این دوره برای گروه‌های مختلف مهندسان رشته‌های مختلف از جمله مهندسی برق، مکانیک، رایانه و… کاربرد بسیاری دارد.

ساداتی افزود: این کارگاه آموزشی با تدریس دکتر عزیزی پور از اعضای هیئت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه مازندران از ۲۳ مهرماه تا ۱۸ آذرماه ۱۴۰۰ به مدت ۲۴ ساعت به صورت مجازی برگزار شد.

وی اظهار کرد: در این کارگاه دانشجویان دانشگاه مازندران و سایر دانشگاه های معتبر کشور از جمله دانشگاه تهران، شهید بهشتی، تربیت مدرس و... در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شرکت کردند که در پایان کارگاه به شرکت کنندگان، گواهینامه معتبر پایان دوره اعطا شد.

کلید واژه ها: کارگاه آموزشی جهاد دانشگاهی مازندران مرتضی ساداتی کیادهی


نظر شما :