لزوم فراهم کردن بستر مناظرات دانش‌آموزی در آموزش و پرورش

۰۹ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۲ کد : ۵۴۵۰۷ خبر تصویری فرهنگی
تعداد بازدید:۴۴
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران در اختتامیه مسابقات مناظرات دانشجویی، اظهار کرد: معتقدم فضای مناظره باید از آموزش و پرورش آغاز شود و این مهم نیاید بیش از این در مقطع دانش‌آموزی مغفول بماند.
لزوم فراهم کردن بستر مناظرات دانش‌آموزی در آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، مهندس محمدرضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران در اختتامیه مسابقات مناظرات دانشجویی که در دانشگاه مازندران برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام شعبانیه، گفت: امیدوارم برگزاری مسابقات مناظرات دانشجویی از حالت غریبانه خارج و به عنوان یک مطالبه دانشجویی در دانشگاه‌ها برگزار شود.
 وی با بیان اینکه دانشجویان باید بدانند که هر خواسته به حق را از مجرا و راه قانونی خود مطالبه کنند، افزود: یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها است که این مهم با هدف بصیرت‌افزایی دانشجویان باید در دانشگاه فعال شود.
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با بیان اینکه داشتن مهارت ارائه و بیان خوب، در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی مسئولان نقش مهمی دارد، تصریح کرد: اگر قرار است تحمل نظرهای مخالف را داشته باشیم و اغتشاشات گریبانگیر جامعه نشود باید در همین دانشگاه ها این مهارت‌ها را تمرین و ممارست کنیم.
وی با با بیان اینکه دانشجویان امروز، مسئولین و فردای این سرزمین می‌باشند، گفت: باید دانشجویان بیاموزند که چگونه بدون هراس و لکنت بتوانند سخنان منطقی خود را به درستی انتقال دهند.
شافعیان با بیان اینکه شاکله شخصیتی دانشجو در مقطع کارشناسی شکل گرفته و در مقطع کارشناسی ارشد، تثبیت می‌شود، اظهار کرد: معتقدم فضای مناظره باید از آموزش و پرورش آغاز شود و دانش آموزان از دبیران خود و در دانشگاه دانشجویان از اساتید خود روش مناظره صحیح را بیاموزند و این مهم نیاید بیش از این در مقطع دانش‌آموزی مغفول بماند.
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با بیان اینکه دانشجو متن و بطن اهلیت یک جامعه است، تاکید کرد: وقتی دانشجو نتواند به درستی خواسته‌های معقول خود را بیان کند، جامعه او را در مقابل خود می پندارد در حالیکه دانشجو پیشرو یک جامعه است و لازم است بیاموزد تا چگونه حقوق خود و جامعه را مطالبه کند.
وی افزود: نهادینه نشدن گفتمان دانشجویی همیشه عامل نگرانی‌ها و دغدغه مسئولان شده و امیدواریم این نشست‌ها به کرات در دانشگاه‌ها برگزار شود و شاهد خلاء عدم گفتمان و انتقاد عقلانی در دانشگاه نباشیم.

 

کلید واژه ها: مهندس محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران مرحله استانی مسابقات مناظره ملی دانشجویی یازدهمین دوره


نظر شما :