راه‌یابی گروه «شهید دیالمه» از مازندران به یازدهمین دوره مسابقات مناظره کشوری دانشجویان

۰۹ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۵ کد : ۵۴۴۹۶ خبر تصویری فرهنگی
تعداد بازدید:۱۴۳
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران گفت: در یازدهمین دوره مسابقات مناظره استانی دانشجویان مازندران گروه «زاویه آشکار» و «شهید دیالمه» به مرحله فینال راه یافتند و در دور پایانی مناظره، تیم شهید دیالمه از رامسر به مرحله کشوری راه یافت.
راه‌یابی گروه «شهید دیالمه» از مازندران به یازدهمین دوره مسابقات مناظره کشوری دانشجویان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، یازدهمین دوره مسابقات مناظره استانی دانشجویان دانشگاه‌های مازندران شامگاه دیروز هشتم اسفندماه 401 با معرفی برگزیدگان مرحله فینال به کار خود پایان داد.
سیده زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران، در گفت‌و گو با ما اظهار کرد: گروه «زاویه آشکار» و «شهید دیالمه» به مرحله فینال راه یافتند و با گزاره «دولت می‌تواند برای جلوگیری از بروز جرایم در فضای مجازی دسترسی شهروندان را محدود کند» به ابراز نظر مخالف و موافق پرداختند که در نهایت با رأی داوران تیم شهید دیالمه به عنوان گروه موافق فینالیست یازدهمین دوره مناظره دانشجویی مرحله استانی دانشگاه‌های مازندران شد و به مرحله کشوری راه یافت.

وی افزود: یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان، با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان و دانشگاه مازندران، با حضور ۸ تیم از دانشگاه‌های مختلف استان هشتم اسفندماه، در پردیس بابلسر برگزار شد.
عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی مازندران با اشاره به اینکه متاسفانه هنر خوب گوش کردن و درک یکدیگر را نداریم، افزود: فرهنگ تفکر انتقادی، نقد کردن و مطالبه‌گری در جامعه بسیار ضعیف است که در دیدگاه جامعه شناسان این موضوعات باید از دوران کودکی شکل بگیرد.
وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یازدهمین سال است که این مسابقات را با یک الگوی بومی شده از تجربه چند کشور اجرا می‌کند، افزود: گروه‌هایی که در استان حائز رتبه برتر می‌شوند، به مسابقات کشوری راه پیدا کرده و فینال مسابقات کشوری نیز به صورت زنده از شبکه ۴ پخش خواهد شد.
تقوی با اشاره به اینکه هر گروه شامل 5 نفر دو سخنران و دو محقق و یک سرپرست که عضو هیئت علمی است برخوردار است، اظهار کرد: امسال ۷۰ گزاره دادیم که مخالفت‌ها یا موافقت‌ها توسط گروه‌های اعلام شده طی قرعه‌کشی گروه‌های مخالف و موافق اظهارات خودشان را بیان می‌کنند و داوری می‌شوند.
وی افزود: در تشکیل گروه‌ها، مقاطع تحصیلی مدنظر قرار نمی‌گیرد و دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی در تمام دانشگاه‌ها می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

 

کلید واژه ها: مرحله استانی مسابقات مناظره ملی دانشجویی جهاد دانشگاهی مازندران دانشگاه مازندران


نظر شما :