استاندار مازندران:

اقدام جهاد دانشگاهی در انسجام طراحان پوشاک مورد حمایت قرار گیرد

۰۴ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۸ کد : ۵۲۰۰۰ عمومی جهاد خبر تصویری
تعداد بازدید:۹۶
استاندار مازندران در بازدید از جشنواره وفن‌بازار مازندران، گفت: جهاد دانشگاهی مازندران و اداره کل فنی حرفه‌ای، اقدامات مناسبی در حوزه انسجام طراحان لباس بدون بهره‌گیری از الگوهای خارجی انجام داده‌اند و این اقدام باید مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
اقدام جهاد دانشگاهی در انسجام طراحان پوشاک مورد حمایت قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، سید محمود حسینی‌پور، استاندار مازندران شامگاه دیروز سوم دی‌ماه، در بازدید از نمایشگاه چله‌شو جشنواره و فن‌بازار مازندران، که در مرکز نمایشگاهی نیاوران ساری برپا شد، اظهار کرد: بیشتر فعالیت بانوان در پوشاک و لباس با الگوها و سازو کارهای اسلامی مورد توجه طراحان مازندرانی بود و انصافا تلاش‌های خوبی توسط مجموعه طراحان، هنرمندان و تولیدکنندگان در سطح استان در برپایی این نمایشگاه انجام شد.
وی با بیان اینکه لازم است مجموعه بازرگانی استان راه‌های صادرات محصولات را در حوزه پوشاک و صنایع دستی با سازماندهی و انسجام لازم، هموار کند، افزود: جهاد دانشگاهی مازندران  و اداره کل فنی حرفه‌ای اقدامات خوبی در انسجام طراحان لباس بدون بهره‌گیری از الگوهای خارجی انجام داده‌اند و لازم است مورد حمایت جدی قرار بگیرند.

 نماینده عالی دولت در مازندران، گفت: اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری با همکاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی، مجموعه بازرگانی، مجموعه دانشگاهی و جهاد دانشگاهی، مجموعه اداره کل گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دستی و فرمانداران، مبتکر برگزاری این نمایشگاه بودند.
وی با تأکید بر اینکه این نمایشگاه و جشنواره و فن‌بازار باید تقویت و در شهرهای استان نیز برگزار شود،  افزود: برگزاری این نمایشگاه موجب شناسایی مبتکران خواهد شد و این افراد باید حمایت شوند تا از این ظرفیت بهره‌گیری بهینه شود.
حسینی‌پور تصریح کرد: مقرر شد در آینده نزدیک با حضورفعالین حوزه پوشاک نشستی برگزار و مسائل و مشکلاتشان مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا انشاءالله تا سال آینده بتوانیم علاوه بر تامین نیاز داخل، برای صادرات به کشورهای منطقه نیز اقدام کنیم.
وی  ضمن تقدیر از حضور فعالان اقتصادی که از استانهای دیگر به مازندران آمدند، افزود: حضور فعالین اقتصادی دیگر استانها در این نمایشگاه موجب تعامل فرهنگی نیز خواهد شد امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم نمایشگاه جامع تولیدات البسه و سایر محصولات را با حضور فعالین اقتصادی استان‌های دیگر در مازندران برگزار کنیم.

 


( ۲ )

نظر شما :