با سخنرانی مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران؛

همایش پایدارسازی کسب کار مشاغل خرد خانگی در سوادکوه شمالی برگزار شد

۲۹ آبان ۱۴۰۱ | ۲۳:۰۶ کد : ۵۰۸۰۶ عمومی جهاد خبر تصویری
تعداد بازدید:۱۰۱
با سخنرانی مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران، همایش پایدارسازی کسب کار مشاغل خرد خانگی در سوادکوه شمالی ظهر امروز برگزار شد.
همایش پایدارسازی کسب کار مشاغل خرد خانگی در سوادکوه شمالی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، همایش کارآفرینی پایدارسازی کسب کار مشاغل خرد خانگی ظهر امروز یکشنبه 29 آبان‌ماه 1401 با حضور مهندس پیرفلک فرماندار شهرستان سوادکوه شمالی، مهندس باقری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران و مهدی‌زاده مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران در سالن اداره کتابخانه عمومی سوادکوه شمالی، برگزار شد.

بر اساس این گزارش، دکتر رمضان مهدی‌زاده، مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران ضمن معرفی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، گفت: هدف ما در این طرح مداخله‌گری توسعه‌ای و ایجاد شبکه زنجیره ارزش است.

وی با اشاره به ضرورت شکل‌گیری سامانه مکان بازار استان مازندران، افزود: تهیه سامانه مکان بازار از برنامه‌هایی است که با همراهی استانداری و دستگاه‌های اجرایی در دست اقدام داریم تا همه تولیدکنندگان بتوانند با مراجعه به یک سامانه از مکان بازارهای منطقه خود و برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های محلی، شهرستانی و استانی مطلع شوند.

مهدی‌زاده استان مازندران را در تولید اغذیه محلی غنی دانست و ادامه داد: تجاری‌سازی و رویکرد نو به سوغات واغذیه محلی از جمله برنامه‌های جهاد دانشگاهی در مشاغل خانگی است که تحقق این مهم را در قالب مسابقات و جشنواره‌ها دنبال می کند.

وی تاکید کرد: باید مدیران دولتی امکانات لازم را برای ایجاد دورهمی پیشرانها با متقاضیان فراهم کنند تا در خلال این نشست‌ها شبکه‌سازی و انتقال تجارب و رقابت سالم اتفاق بیفتد.

مدیر تجاری‌سازی ایده و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران، گفت: بر اساس مصوبه اخیر کارگروه اشتغال، منتظریم همه فرمانداران اطلاعات مربوط به مکان بازار شهرستان‌های خود را در اختیاز جهاد دانشگاهی قرار دهند که تا کنون فقط دو فرمانداری این اطلاعات را به جهاد دانشگاهی ارسال کرده‌اند.

وی درپایان با معرفی علی پاداشی به عنوان تسهیلگر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، شهرستانهای سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائمشهر، جویبار و سیمرغ  در منطقه 3 استان مازندران، اظهار کرد: انتظار داریم فرمانداری‌ها با در اختیار قرار دادن یک اتاق به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در پیگیری مسائل شهرستان از سوی تسهیلگر همکاری کنند.

گفتنی است: در پایان این مراسم مدیر و معاونین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران و برخی از دستگاه‌های اجرایی، پای صحبت‌های پیشرانهای مشاغل خانگی نشستند و دغدغه‌های آنها را شنیدند.

کلید واژه ها: روز جهانی کارافرین جهاد دانشگاهی مازندران دکتر رمضان مهدی زاده علی پاداشی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان مازندران


نظر شما :