با همکاری جهاد دانشگاهی مازندران؛

دومین جشنواره غذا‌های بومی و محلی کئی پلا برگزار می‌شود

۱۴ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۷ کد : ۵۰۱۵۰ عمومی جهاد خبر تصویری
تعداد بازدید:۷۹
دومین جشنواره غذا‌های بومی و محلی کئی پلا با حضور ۸۸ غرفه مشاغل خانگی روزهای ۱۵ الی ۱۷ آبان ماه در بوستان ولایت ساری برگزار می‌شود.
دومین جشنواره غذا‌های بومی و محلی کئی پلا برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، مرادی‌فر دبیربرگزاری دومین جشنواره کئی پلا در گفت‌وگو با روابط عمومی این واحد، اظهار کرد: دومین جشنواره غذا‌های بومی و محلی کئی پلا با هدف احیا و ترویج بخشی از فرهنگ غذایی مازندران ۱۵ الی ۱۷ آبان ماه در بوستان ولایت ساری برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره با برپایی 88 غرفه در زمینه تولیدات بومی و  محلی از قبیل؛ گلیم و جاجیم، فرش، لاک تراشی و صنایع غذایی به منظور حمایت از مشاغل خرد خانگی در قالب جشن در هفته مازندران با همکاری جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.
مرادی فر با بیان اینکه، علاقه‌مندان می‌توانند ۱۵ تا ۱۷ آبان ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۱ از غرفه‌های این جشنواره بازدید به عمل‌آورند، تصریح کرد: بازی‌های بومی محلی، موسیقی محلی، تئاتر، برگزاری مسابقات و سرگرمی‌ها، ایستگاه نقاشی کودک از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.


وی ادامه داد: مراسم ویژه اختتامیه این جشنواره بومی و محلی سه‌شنبه‌شب ۱۷ آبان ماه از ساعت ۱۹ الی ۲۱ در بوستان ولایت برگزار می‌شود.

این مسئول گفت: نخستین جشنواره کئی‌پِلا سال گذشته به همراه برنامه‌های جنبی متعددی مانند موسیقی زنده محلی، غرفه نقاشی کودک، غرفه صنایع‌دستی و فضا‌های عکاسی به مدت دو روز به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری ساری در بوستان ولایت برپا شد.


نظر شما :