بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران از مجتمع تحقیقاتی – تولیدی جهاددانشگاهی استان

۲۹ مهر ۱۴۰۱ | ۰۱:۰۴ کد : ۴۹۵۵۵ عمومی جهاد خبر تصویری پژوهشی
تعداد بازدید:۱۶۵
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران عصر دیروز ۲۷ مهرماه از مجتمع تحقیقاتی – تولیدی جهاددانشگاهی استان مازندران بازدید بعمل آورد.
بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران از مجتمع تحقیقاتی – تولیدی جهاددانشگاهی استان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، دکتر فرج الله فتح‌الله‌پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مازندران، روز گذشته با حضور در مجتمع تحقیقاتی و تولیدی سردار سلیمانی جهاد دانشگاهی مازندران که در چپکرود جویبار واقع است از نزدیک با فعالیت‌ها و امکانات و مشکلات این مجتمع بازدید کرد.
در این بازدید وی از نحوه آبگیری بیش از 80 هکتار از آبندان‌ها و اراضی کشاورزی این مجتمع که تامین آب آن از طریق جمع‌آوری آبهای جاری صورت می‌گیرد، با همراهی مهندس شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، خانم قلی‌زاده معاون پژوهشی واحد و تنی چند از مدیران مربوطه دیدن کرد.
فتح‌الله‌پور در ادامه با حضور در مرکز تحقیقات زیست فناوری جلبک از نحوه تولید این محصول و نیازهای مرکز درباره فراوری این محصول و  موضوعات مربوط به تجاری‌سازی و تولید انبوه آن مطلع شد.

در پایان این بازدید مهندس محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، درباره طرح پایلوت گردشگری مزرعه جهاد دانشگاهی، محصولات مرکز تحقیقات و زیست فناوری جلبک اسپیرولینا و همچنین طرح ملی توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی مطالبی ارائه کرد و از رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مازندران، خواست؛  برای رفع چالش تامین آب مجتمع، تسطیح اراضی کشاورزی، ساماندهی آبندانها و نیز اختصاص تسهیلات بانکی و سخت‌افزاری جهت رونق این مجتمع تحقیقاتی – تولیدی که در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی گام برمی‌دارد، این واحد دانشگاهی را مورد حمایت قرار دهد.

بر اساس این گزارش؛ فرج الله فتح‌الله‌پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مازندران، در پایان این بازدید که نیمی از روز به طول انجامید با تماس تلفنی با دکتر عنایتی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از وی خواست تا برای حل مشکل تامین آب آبندان‌ها و اراضی کشاورزی مجتمع سردار سلیمانی واقع در چپکرود جویبار ورود کند.

فتح الله پور اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی تلاش خواهم کرد با پیگیری جدی مشکلات سر راه تولید و تحقیقات علمی این واحد برداشته شود.

 

کلید واژه ها: رئیس سازمان برنامه و بودجه استانداری مازندران فرج الله فتح الله پور رئیس جهاد دانشگاهی مازندران مهندس محمد رضا شافعیان مجتمع تحقیقاتی سپهبد شهید قاسم سلیمانی جهاد دانشگاهی مازندران


نظر شما :