حمایت از توسعه و فراوری ریزجلبک‌ها در نمایشگاه کشوری

۱۰ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۶:۱۰ کد : ۴۸۲۸۵ خبر تصویری پژوهشی
تعداد بازدید:۱۶۱
در نمایشگاه گزیده‌ای از دستاوردهای شاخص فناوری و نوآوری دستاوردهای جهاد دانشگاهی در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد محصولات فناورانه در زمینه ریزجلبک‌ها و آبزیان جهاد دانشگاهی مازندران مورد توجه قرار گرفت.
حمایت از توسعه و فراوری ریزجلبک‌ها در نمایشگاه کشوری

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، نمایشگاه گزیده‌ای از دستاوردهای شاخص فناوری و نوآوری به مناسبت هفته دولت روزهای هشتم و نهم شهریورماه با هدف معرفی دستاوردهای جهاد دانشگاهی در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد.
در این نمایشگاه؛ از سوی معاونت پژوهش جهاد دانشگاهی مازندران، محصولات فناورانه در زمینه ریزجلبک‌ها و آبزیان به نمایش گذاشته شد که مورد بازدید مسئولین کشوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
همچنین در این نمایشگاه با نمایش نقشه دورنمای«نقش فناوری‌های نوین در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی»، حمایت از توسعه و فرآوری ریزجلبک‌ها به عنوان یکی از زمینه‌های سند تدوین شده در برنامه های سازمان برنامه و بودجه، مورد توجه قرار گرفت.

لازم به ذکر است، فاطمه قلی زاده معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی مازندران است که در زمینه پژوهش و تولید جلبک برای مصارف دام و طیور به موفقیت‌های دست یافته و توانسته با حمایت مدیران واحد استان در طول یک دهه این محصول را از مرحله آزمایشگاهی به صورت تولید نیمه صنعتی ارتقا دهد.

 

کلید واژه ها: ریزجلبک جلبک اسپیرولینا


نظر شما :