نماینده مردم آمل تاکید کرد؛

ضرورت عملیاتی شدن طرح‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی مازندران

۱۵ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۹ کد : ۲۶۶۰۹ عمومی جهاد خبر تصویری پژوهشی
تعداد بازدید:۶۸
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، گفت: از افراد توانمند در زمینه‌های دانش بنیان استقبال کردیم و طرح‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی نیز در راستای عملیاتی شدن پیش خواهیم برد.
ضرورت عملیاتی شدن طرح‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی مازندران

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، رضا حاجی‌پور نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز 15 دی‌ماه در دیدار با محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران،  ضمن با ارزش شمردن طرح‌های پژوهشی و فعالیت‌های صورت گرفته در جهاد دانشگاهی مازندران، گفت: از افراد توانمند در زمینه‌های دانش بنیان استقبال کردیم و طرح‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی نیز در راستای عملیاتی شدن پیش خواهیم برد.
وی همچنین از گسترش فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در شهرستان آمل استقبال کرد و گفت: هرکجا که نیاز به کمک نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در این زمینه است، ورود خواهیم کرد.
در این دیدار محمدرضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی از قدیمی‌ترین نهادهای علمی، پژوهشی و دانشگاهی کشور محسوب می‌شود، گفت: حمایت تمام قد رهبری از این نهاد انقلابی نشان‌دهنده حرکت درست جهاد دانشگاهی بر روی ریل‌های ترسیم شده است.
وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در طول تاریخ انقلاب اسلامی، دستخوش تغییرات و تنش‌های سیاسی، اجتماعی و جناحی نشده است، افزود: در حوزه فرهنگی، در اختیار داشتن مراکز خبری چون ایسنا و ایکنا و همچنین مرکز افکارسنجی ایسپا و انتشارات، این نهاد انقلابی را نسبت به دیگر جوامع علمی متمایز کرده است.
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه معاونت آموزشی، این نهاد دارای ۶ مرکز آموزشی در شهرهای بهشهر، ساری، بابل، بابلسر، پردیس دانشگاه مازندران و آمل است که جهت ارائه آموزش های کوتاه مدت، دوره‌های مورد نیاز را برگزار می‌کند، اظهار کرد: همچنین در حوزه آموزش‌های بلند مدت نیز دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مازندران در بابل به عنوان قطب حوزه "آی تی" دانشگاه های علمی کاربردی استان مشغول به فعالیت است.
وی افزود: در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مازندران در بابل، در حوزه‌های بهزیستی و زیرمجموعه آن به همراه آموزش‌ دهیاران و بخشداران با ارائه مدرک علمی معتبر برای اولین بار در کشور، در حال فعالیت هستیم و در رشته جدید کسب و کار اینترنتی نیز استقبال بسیار خوبی صورت گرفته است.
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با بیان اینکه پژوهش یکی از ماموریت‌های مهم سازمانی در جهاددانشگاهی است که از ابتدای تأسیس این نهاد انقلاب اسلامی، سهمی تعیین‌کننده در ساختار فعالیتهای آن داشته است، گفت: مهم‌ترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی مازندران کشت و تولید جلبک اسپرولینا و فرآوری حاصل از آن است که در حال تحقیق برای استفاده از آن به عنوان مکمل های غذایی در دام و طیور و در دراز مدت برای مصرف انسانی هستیم.
شافعیان با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی مازندران با دارا بودن اراضی مستعد در چپکرود جویبار، در حوزه‌های کشاورزی و دام و طیور در حال پژوهش‌های کاربردی در راستای توسعه استان است، تصریح کرد: در حوزه اشتغالزایی، جهاد دانشگاهی مازندران متولی برگزاری کلاس‌های آموزشی است و در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، 2300 نفر سهمیه آموزش به این نهاد تخصیص داده‌اند و در این راستا، مازندران جزء سه استان برتر کشوردر جذب نیرو و فرآیند کاری آن است.
وی در پایان تاکید کرد: در صورت همکاری مسئولان آمل، آماده گسترش مراکز علمی، پژوهشی و خبری جهاد دانشگاهی مازندران به همراه شعبه بانک خون در این شهرستان هستیم.

 

کلید واژه ها: حاجی پور نماینده مردم امل محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران طرح های پژوهشی


نظر شما :