مجتمع نیمه صنعتی تولید جلبک اسپیرولینا جهاد دانشگاهی توسعه یابد

۱۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۱ کد : ۱۹۹۴۵ تاپ خبر عمومی جهاد خبر تصویری پژوهشی
تعداد بازدید:۲۲۸
مدیر کل کشاورزی و منابع طبیعی جهاد دانشگاهی خواستار افزایش سطح زیر کشت جلبک اسپیرولینا و توسعه مجتمع نیمه صنعتی تولیدی این محصول شد.
مجتمع نیمه صنعتی تولید جلبک اسپیرولینا جهاد دانشگاهی توسعه یابد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران دکتر داراب یزدانی مدیر کل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاد دانشگاهی امروز 18 تیرماه از مجتمع تولیدی تحقیقاتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی جهاد دانشگاهی مازندران در چپکرود جویبار، بازدید کرد.
وی با اشاره به فعالیت‌های مهم جهاد دانشگاهی مازندران در مجتمع تولیدی تحقیقاتی سردار سلیمانی در دو حوزه جلبک اسپیرولینا و آبزی‌پروری، افزود: لازم است جهاد دانشگاهی مازندران چشم‌انداز خود را در فعالیت‌های مختلف مشخص کند.
یزدانی کیفیت، دوام، حجم قابل قبول را سه فاکتور اصلی برای هر فعالیت تولیدی دانست و گفت: با افزایش پرسنل در تولید جلبک اسپیرولینا سطح زیر کشت این محصول افزایش و مجتمع تولید جلبک توسعه یابد و  در کاهش هزینه‌های تولید شده نیز تدابیرجدی درنظر گرفته شود.
مدیر کل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاد دانشگاهی در حوزه ورود جهاد دانشگاهی مازندران در حوزه دام سبک و سنگین، گفت: دانش این دو مقوله در پژوهشگاه ابن سینا و رویان جهاد دانشگاهی وجود دارد اما باید طرح این موضوع به صورتی که قابل اجرایی شدن باشد تهیه و برای تصمیم‌گیری به جهاد مرکز ارسال شود.
در ادامه محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران ضمن خیر مقدم گفت: جهاد دانشگاهی مازندران با سابقه طولانی خود نیاز است تا از ساختمان ملکی درخور این نهاد، برخوردار باشد.
وی با بیان اینکه مخالف ورود در حوزه‌های مختلف هستیم، افزود: بنده معتقدم هر گونه فعالیت در جهاد دانشگاهی باید با اجماع کلی متخصصان اعضای جهاد و ورود به آن نیز جزو نیازهای استان و مورد تأیید کارشناسان دفتر مرکزی باشد. 
وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی مازندران تحمل مدیریت با سعی و خطا را ندارد، افزود: تلاش داریم افق چشم‌انداز طرح‌های در حال اجرای جهاد دانشگاهی مشخص و  فعالیت‌ها منسجم شود.
 شافعیان گفت: با توجه به امکانات و بستری که مهیا است در نظر داریم با موافقت جهاد دانشگاهی کشور در حوزه دامی - زراعی ورود داشته باشیم.
بر اساس این گزارش در این جلسه محمد علی محمد نژاد مدیر سایت مجتمع تولیدی تحقیقاتی، مهران مسلمی، مدیر مرکز خدمات تخصصی آبزی پروری و فاطمه قلی‌زاده مدیر گروه پژوهشی و عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی مازندران درباره حوزه‌های فعالیت خود گزارشی جامع ارائه کردند.
گفتنی است: بازدید از آبندان‌ها، اراضی کشاورزی، گله غاز، مجتمع نیمه صنعتی جلبک اسپیرولینا و استخر پرورش ماهیان خاویاری از جمله پروژه‌های در حال اجرای جهاد دانشگاهی است که مورد بازدید دکتر داراب یزدانی مدیر کل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاد دانشگاهی قرار گرفت.  

کلید واژه ها: دکتر داراب یزدانی جهاد دانشگاهی کشور جلبک اسپیرولینا رئیس جهاد دانشگاهی مازندران محمد رضا شافعیان


نظر شما :