سازمان دانشجویان بستری در تربیت نیروی انقلابی

۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۹ کد : ۱۳۷۹۵ تاپ خبر عمومی جهاد خبر تصویری
تعداد بازدید:۲۱۶
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با بیان اینکه، تربیت نیروی جوان و انقلابی از اصول حفظ انقلاب است، گفت: سازمان دانشجویان بستر خوبی برای کادرسازی نیروهای علمی، جهادی و انقلابی است. 
سازمان دانشجویان بستری در تربیت نیروی انقلابی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، مهندس عبدالهیان، رئیس جهاد دانشگاهی مازندران عصر امروز پنجشنبه 14 آذرماه در مراسم افتتاح دفتر سازمان دانشجویان که با حضور مسئولین دانشگاه در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران برگزار شد، با اشاره به لزوم نقش‌آفرینی دانشجویان در فرایند توسعه استان، گفت: این دغدغه برای جهاد دانشگاهی بعد از تشکیل اتاق فکر استان وجود داشت و  به همین جهت، کارگروه دانشجویی را در اندازه کوچکتر اتاق فکر استان ایجاد کرد اما با تغییرات شکلی اتاق فکر استان، تصمیم گرفتیم این دغدغه دانشجویی در قالب سازمان دانشجویان پیگیری شود.

وی افزود: به لطف خدا امروز سازمان دانشجویان در استان شکل گرفته است و هم اکنون 20 کمیته علمی در ذیل کانون توسعه دانشجوئی برای اهداف سازمان دانشجویان فعال شده و به تدریج در همه دانشگاه‌های مطرح استان دفتر سازمان دانشجویان راه‌اندازی می‌شود.
عبدالهیان تصریح کرد: سازمان دانشجویان مامور شد تا با توجه به رسالت علمی مراکز علمی و دانشگاههای استان، موضوعات را بصورت تخصصی در دانشگاه دنبال کند به همین خاطر موضوعات کشاورزی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی و موضوعات انسانی در دانشگاه مازندران و موضوعات فنی مهندسی در دانشگاه نوشیروانی بابل و... مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه، جهاد دانشگاهی در پیاده‌سازی طرح‌های نوآورانه دانشجویان هر آنچه در توان دارد به کارخواهد گرفت، افزود: از انجا که اشتباه دانشجو در حین فعالیت دانشجویی با مشکلات کمتری مواجه است؛ دانشجویان، نگران اشتباه در مسیر اجرای طرح‌های نوآورانه نباشند اگر اشتباه بر اساس رویکرد صادقانه باشد، این نهاد از فعالیت شما حمایت خواهد کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران روحیه مطالبه‌گری دانشجویان را در فرایند توسعه کشور ضروری دانست و گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی است و برای حفظ شاکله انقلاب لازم است با تربیت نیروی جوان و انقلابی این مسیر را طی کرد و سازمان دانشجویان بستر خوبی برای کادرسازی نیروهای علمی، جهادی و انقلابی است. 

وی با تاکید بر اینکه، جهاد دانشگاهی مطالبات سازمان دانشجویان را در صورتی که تامین کننده منفعت دانشگاه و جامعه باشد، حمایت خواهد کرد، افزود: باید همفکری کنیم تا دریابیم که چگونه می‌توانیم پژوهش‌های دانشگاهی را اجرایی کنیم.
عبدالهیان گفت: کشاورزی یکی از مزیت‌های استان است بنابراین، تقویت بخش تبدیلی صنایع کشاورزی، ظرفیت اشتغال وسیعی دارد و هر طرح و ایده در این حوزه مورد حمایت جهاد دانشگاهی است.
فرزند جهاد دانشگاهی‌ام
در ادامه اسدالله تیموری رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع  طبیعی مازندران، در جمع دبیران کمیته‌های تخصصی سازمان دانشجویان مازندران، گفت: من فرزند جهاد دانشگاهی هستم و در زمان دانشجویی رئیس کانون فرهنگی جهاددانشگاهی در دانشگاه فردوسی مشهدمقدس بودم.
وی با اشاره به خاطرات بسیار شیرین فعالیت در جهاد دانشگاهی مشهد، گفت: در همان دوره با دست خالی کلینیک دندان‌پزشکی در مشهد راه‌اندازی کردیم که در حال حاضر یکی از بزرگترین کلینیک فوق تخصصی حوزه دندان‌پزشکی کشور تبدیل شده است.

تیموری با بیان اینکه، دانشجویان هر جایی که هستند باید خود را سفیر دانشگاه فارغ‌التحصیل خود بدانند، تصریح کرد:  اعتقادم این است دانشجو باید در دانشگاه سه مفهوم، مهارت، معرفت و هویت را بیاموزد.

وی افزود: ما معتقدیم دانشجو باید در دانشگاه بارها در مسیر اجرای طرح‌نوآورانه اشتباه کند اما وقتی وارد جامعه شد، از اشتباهات حذر کند چرا که جبران آن بسیار دشوار خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با بیان اینکه، این دانشگاه بستر لازم را برای مشارکت دانشگاهیان فراهم می‌کند، تصریح کرد:  دانشجو باید خودسازی کند و الگوی خوبی از لحاظ رفتاری، اجتماعی و علمی برای دیگران دانشجویان باشد، در غیر این صورت هیچ دانشجویی جذب سازمان دانشجویان نخواهد شد.

وی با بیان اینکه، باید دانشجو، جسارت حضور در جایگاه‌های مهم را داشته باشد، افزود: حضور دانشجو در سازمان دانشجویان باید هدفمند باشد و در گام اول لازم است، هدفی زیبا و لذت‌بخشی را برای خود ترسیم کند به طوری که هرگاه این هدف به ذهنش خطور کند خواب از سرش بپرد.
تیموری گفت: باید این واقعیت را بپذیریم در حال حاضر در هر رشته‌ دانشگاهی هزاران فارغ‌التحصیل بیکار در استان داریم. و این افراد هم ظرفیت علمی استان هستند و سازمان دانشجویان باید تلاش کند سفره خود را وسیع‌تر پهن کند و این افراد را بپذیرد و در این راستا حتی از رقیبان و سازمان‌های مردم نهاد هم بهره گیرد.
احداث کلینیک کشاورزی در ساری
وی افزود: احداث مرکز کسب و کار کشاورزی حرفه‌ای یکی از برنامه‌های این دانشگاه در سالجاری است و در این راستا قرار است کلینیک کشاورزی احداث کنیم که قادر به صادرات باشد و تا کنون بیش از 50 شرکت خواستند تا دفتر خودشان را در این مرکز قرار دهند.
تیموری قول مساعد داد تا اردوی یک روزه برای دبیران سازمان دانشجویان برگزار کند، اظهار کرد: هر کمکی از طرف دانشگاه میسر باشد برای تقویت سازمان دانشجویان کوتاهی نخواهیم کرد.
بازی‌های سیاسی خط قرمز سازمان دانشجویان
احمد واعظی مسئول سازمان دانشجویان مازندران نیز در ابتدای این نشست گفت: سازمان دانشجویان در حال حاضر سه دفتر در سه دانشگاه بزرگ  استان راه اندازی کرده و هدف ما یافتن دانشجویان مستعد و توانمند و ایجاد بستری برای ارتباط این دانشجویان با اجتماع است.

وی با بیان اینکه لبیک به خواست رهبری در بیانیه گام دوم از دیگر اهداف سازمان دانشجویان است، افزود: استان مازندران باداشتن 110 دانشگاه و حدود  
232 هزار دانشجو ظرفیت مناسبی برای کمک به صنایع و دستگاه‌های اجرایی است.
وی ادامه داد: باید در برپایی نمایشگاه‌های دانشجویی از متولیان و مدیران دستگاه‌های اجرایی و صنایع نیز دعوت شود تا دستاوردهای دانشگاهی دانشجویان مورد اقبال قرار گیرد.

واعظی با بیان اینکه، خط قرمز سازمان دانشجویان بازی‌های سیاسی و حزبی است، گفت: در کانون توسعه سازمان دانشجویان 20 کمیته تخصصی راه‌اندازی شد که با الویت و پتانسیل دانشگاه فعالیت کند.

حمایت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران از سازمان دانشجویان

در ادامه بابازاد، معاون فرهنگی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران، گفت: از اینکه این دانشگاه به میزبانی پذیرفتید، بسیار خوشحال هستیم.
وی افزود: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران، 3 هزار دانشجو داریم که از میان آنها 15 دانشجو دوره دانشجویی را به خوبی گذراند و در دانشگاه کارآفرین شدند.
معاون فرهنگی دانشگاه علوم کشاورزی تصریح کرد: این دانشگاه 140 اعضای هیئت علمی و 16 انجمن علمی دارد و  کانون فرهنگی و محیط زیست و نشریات این دانشگاه در سطح کشور رتبه برتر را دارد.
وی خواستار ارتباط بیشتر دانشجویان نخبه با سازمان دانشجویان شد و افزود: در راستای حمایت و فعالیت این انجمن‌ها و سازمان دانشجویان هیچ دغدغه نداریم و قرار شد حمایت‌هایی برای تجهیز و پرداخت امورات این انجمن‌های علمی به آنها اختصاص دهیم.
در پایان این مراسم احکام صادره 20 دبیر کمیته های تخصصی سازمان دانشجویان و سه مسئول دفتر در سه دانشگاه با حضور  تیموری رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران، اعطا شد.
 

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی دانشگاه علومکشاورزی و منابع طبیعی سازمان دانشجویان کلینیک


نظر شما :