افزایش اشتغالزایی خانگی در مازندران تا ۲۳۰۰ نفر

۲۰ مهر ۱۳۹۸ | ۲۳:۵۲ کد : ۱۲۱۴۱ عمومی جهاد خبر تصویری فرهنگی
تعداد بازدید:۲۷۰
مدیر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران از احتمال افزایش تعداد اشتغال‌زایی تا سقف ۵۴ هزار نفر خبر داد و افزود: اگر این اتفاق بیفتد سهم استان به ۲ هزار و ۳۰۰  نفر خواهد رسید.
افزایش اشتغالزایی خانگی در مازندران تا ۲۳۰۰ نفر

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، رمضان مهدی‌زاده مدیر تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران عصر امروز 20 مهرماه در جلسه شورای توسعه برنامه‌ریزی مازندران که با حضور معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده، استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرائی  استان در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، اظهار کرد: قانون مشاغل خانگی از سال ۸۹ مصوب شد و تا سال ۹۶ روال بدین گونه بود که متقاضی ثبت نام کرده و بعد از طرح مورد بررسی و سپس حمایت قانونی و مالی قرار می‌گرفت و با توجه به میزان مبالغی که در اختیار افراد قرار داشت، اشتغال‌زایی مشخص می‌شد.

وی اضافه کرد: در الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی با راهبری و سیاست وزارت کار، الگو تغییر یافت و بررسی طرح‌ها بر اساس مزیت‌های نسبی استان انجام می‌شود و سپس توانمندسازی متقاضیان صورت می‌گیرد.

مدیر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران بر اتصال به بازار کار به عنوان یکی از مهم‌ترین مباحث این طرح تاکید کرد و گفت: برای تثبیت مشاغل خانگی، پرداخت تسهیلات در مرحله آخر قرار دارد.

مهدی‌زاده هدف اصلی این طرح ملی را ایجاد و تثبیت اشتغال از طریق توسعه کسب و کار خانگی برشمرد و عنوان کرد: این طرح از سال ۹۶ توسط جهاد دانشگاهی در ۹ استان انجام شد و خروجی‌های خوبی داشت که باعث شد این طرح از حالت الگوی مشاغل خانگی تبدیل به طرح ملی مشاغل خانگی شود.

وی تاکید کرد: تفاهم نامه‌ای بین معاونت امور زنان و خانواده و وزارت تعاون و جهاد دانشگاهی به امضا رسید و از اردیبهشت امسال با حمایت دکتر ابتکار، مقرر شد برای ۶ هزار و ۲۰۰ نفر در کل کشور  اشتغال صورت گیرد که سهم مازندران ۳۸۰ نفر برای زنان سرپرست خانوار است.
افزایش اشتغالزایی خانگی در مازندران تا 2 هزار و 300 نفر
مدیر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران از احتمال افزایش تعداد اشتغال‌زایی تا سقف ۵۴ هزار نفر خبر داد و افزود: اگر این اتفاق بیفتد سهم استان به 2 هزار و ۳۰۰  نفر خواهد رسید.

مهدی‌زاده با بیان اینکه اولویت ما در این طرح اقشار آسیب پذیر جامعه است، تصریح کرد: سامانه جدید طرح ملی مشاغل خانگی راه اندازی شد و یکی از مزیت‌هایی آن این است مسئولان مربوطه از جمله استاندار می‌توانند با ورود به سامانه در جریان روند پرونده‌ها قرار گرفته و آن‌را رصد کنند.

وی با بیان اینکه برای اتصال متقاضیان مشاغل خانگی به بازار نیازمند حمایت همه مسئولان هستیم، متذکر شد: یکی از مشکلاتی که وجود دارد شناسایی دقیق متقاضیان است، البته آمار کلی زنان سرپرست خانوار در استان وجود دارد اما آمار ریز و شماره تماس و آدرس به صورت متمرکز وجود نداشته است.

مدیر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین ثبت نام متقاضیان مربوط به دوخت لباس است، خاطرنشان کرد: اولویت ما به ترتیب صنایع دستی، دوخت لباس، سرویس خواب و تولیدات گیاهی است و در هنگام اجرا به طور قطع به فرصت‌های جدیدی خواهیم رسید.
 


( ۲ )

نظر شما :