رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

جهاد دانشگاهی با تمام قدرت به تولید انبوه جلبک ادامه دهد

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۱ کد : ۸۴۵۱ خبر تصویری پژوهشی
تعداد بازدید:۲۶۱
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: جهاد دانشگاهی با تمام قدرت به تولید انبوه جلبک ادامه دهد تا بتواند آنتی‌ بیوتیک‌ها را حذف و جلبک‌ها را جایگزین آن کند.
جهاد دانشگاهی با تمام قدرت به تولید انبوه جلبک ادامه دهد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، عزیزالله شهیدی‌ فر ، درباره تولید جلبک اسپیرولینا در جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: این جلبک‌ها کاربردهای مختلفی داشته و در دنیا و بعضا در ایران به صورت نیمه صنعتی شروع شده و هنوز به مرحله‌ تولید نرسیده است.

وی تصریح کرد: پرورش این جلبک اتفاق خیلی خوبی است که در جهاد دانشگاهی استان در حال انجام است و می‌تواند به سلامت تولید گوشت سفید کمک کرده و جایگزین آنتی بیوتیک‌ها در مرغداری‌ها  شود.

رییس جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه جلبک اسپیرولینا  در دامداری‌ها و در مصارف انسانی نیز در قالب مکمل‌های غذایی مطرح است، گفت: امید است با حمایت بیشتر بتوانیم به تولید انبوه در استان برسیم و حتی سایر استان‌ها هم بتوانند از تولید دانش بنیانی این محصول در صنایع تولیدی نیز بهره‌ مند شوند.

شهیدی فر خاطرنشان کرد: بهره ‌بردار اصلی این جلبک‌ها جهاد کشاورزی، دامداری‌ها، نهادهای خوراک دام و طیور و مرغداری‌ها بوده و با مکمل قرار گرفتن این نوع جلبک در غذا می‌تواند به سلامت غذا و تولید بهتر محصولات سبز در استان کمک کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تولید انبوه بستگی به تلاش جهاد دانشگاهی داشته تا بتوانند به تولید انبوه برسند، افزود: این پروژه باید دانش بنیانی و مورد حمایت محققان و اندیشمندان باشد تا فرآیند کار به صورت علمی و با تکنولوژی بسیار بالا انجام گیرد و این محصول چون جایگزین آنتی‌بیوتیک و مکمل های غذایی است دارای ویژگی‌های متعدد پرطرفدار بوده و مشکل بازاریابی نخواهد داشت و هر مقدار تولید شود در همان روز اول مصرف خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی با تمام قدرت به تولید جلبک ادامه بدهد و در این زمینه جهاد کشاورزی موافق تولید انبوه است تا بتواند آنتی بیوتیک‌ها را حذف کند و جلبک ها را جایگزین آن کند.


انتهای پیام


نظر شما :

بهنام گلستانی پویا ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۵
باسلام و وقت بخیر. بنده ارشد زیست بیوشیمی هستم که خیلی مایل به فعالیت تو زمینه پرورش این جلبکم. اگر میشه بنده رو راهنمایی کنید برای آشنایی با دوستان حاضر دراین کار چه کاری انحام بدم. باتشکر ۰۹۱۹۶۶۴۱۷۹۵ ساری