پشتیبانی سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران از پژوهش‌های جهاد دانشگاهی استان

۱۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۰ کد : ۲۶۵۶۶ تاپ خبر عمومی جهاد خبر تصویری
تعداد بازدید:۵۹
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران با اشاره به نقش جهاد دانشگاهی در به‌کارگیری نخبگان دانشگاهی، گفت: سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران تمام قد پشتیبان فعالیت‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی استان است.
پشتیبانی سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران از پژوهش‌های جهاد دانشگاهی استان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران صبح امروز، رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های این استان دیدار کرد و با یکدیگر به تبادل نظر پرداختند.
در این دیدار جواد طالبی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران با اشاره به اینکه طرح‌های پژوهشی بسیار خوبی از سوی جهاد دانشگاهی مازندران در حال انجام است و همه باید به آنها در راستای تحقق این پروژه‌ها کمک کنیم، گفت: این طرح‌های پژوهشی ارزشمند موجب علاقه‌مند شدن جوانان نخبه و دانشگاهی به ماندن در کشور می‌کند که شایسته تقدیر است.
وی با بیان اینکه وظیفه مسئولان است که از این جوانان نخبه که طرح‌های پژوهشی نوآورانه جهاد دانشگاهی را در دست طراحی و اجرا دارند، حمایت کنند، اظهار کرد: سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران تمام قد پشتیبان فعالیت‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی این استان است.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران یادآور شد: بسیاری از جوانان همچون پژوهشگران جهاد دانشگاهی مازندران سربازان نظام هستند و وظیفه مسئولان پشتیبانی از این سربازان علمی است.
لازم به ذکر است: در پایان این دیدار مقرر شد مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران در روزهای آینده، طی بازدیدی از مجتمع تولیدی تحقیقاتی شهید حاج قاسم سلیمانی چپکرود جویبار، از طرح‌های پژوهشی این نهاد انقلابی بازدید به عمل آورد.

در این دیدار محمدرضا شافعیان با بیان اینکه پژوهش یکی از ماموریت‌های مهم سازمانی در جهاددانشگاهی است که از ابتدای تأسیس این نهاد انقلاب اسلامی، سهمی تعیین‌کننده در ساختار فعالیتهای آن داشته است، گفت: مهم‌ترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی مازندران کشت و تولید جلبک اسپرولینا و فرآوری حاصل از آن است که در حال تحقیق به عنوان مکمل های غذایی در دام و طیور و در دراز مدت برای مصرف انسانی هستیم.
شافعیان با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی مازندران با دارا بودن اراضی مستعد در چپکرود جویبار، در حوزه‌های کشاورزی و دام و طیور در حال پژوهش‌های کاربردی در راستای توسعه استان است، تصریح کرد: به دنبال پژوهش به صورت قانونی و دارا بودن تمامی مجوزهای لازم هستیم.
وی با بیان اینکه در تولید ریزجلبک اسپرولینا در کشور، جهاد دانشگاهی مازندران جز اولین‌ها بوده است، افزود: تلاش کردیم تا جذب افراد نخبه دانشگاهی در قالب امریه، ضمن حفظ جایگاه دانشگاهی آن افراد، مانع از خروج نخبگان و مهاجرت آنها شویم.

 

کلید واژه ها: طالبی مدیر عامل همیاری شهرداری مازندران محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران


نظر شما :