تصویب مشارکت دستگاه های اجرایی در استفاده از سهمیه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۲۱:۵۷ کد : ۲۶۴۶۱ تاپ خبر عمومی جهاد خبر تصویری
تعداد بازدید:۹۵
با حضور استاندار مازندران در جلسه کارگروه اشتغال استانداری، مشارکت دستگاه های اجرایی در استفاده از سهمیه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تصویب شد.
تصویب مشارکت دستگاه های اجرایی در استفاده از سهمیه طرح  ملی توسعه مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران امروز دهم دی ماه در کارگروه اشتغال استان با اشاره به طرح ملی مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: طرح ملی توسعه مشاغل جهاد دانشگاهی، طرح خوبی است و در این طرح قرار است  جهاد دانشگاهی ضمن شناسایی و مهارت افزایی، اتصال به بازار را برای تولیدکنندگان هدایت کند.
وی با بیان اینکه مازندرانی‌ها تولیدکنندگان خوبی هستند اما در زمینه بازاریابی دچار ضعف هستند، افزود: در طرح جهاد دانشگاهی دستگاه‌ها نیز می‌توانند در شناسایی مشاغل خانگی در حوزه‌های مختلف به این نهاد کمک کنند.
وی با تصویب مشارکت دستگاه های اجرایی در استفاده از سهمیه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی مازندران در این کارگروه، افزود: این طرح که ارتباط با کارآفرینان در بخش های صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری توسط جهاد دانشگاهی در نظر گرفته شده است، کمکی برای کارآفرینان واقعی استان خواهد بود و موجب رونق حوزه مشاغل خانگی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران مهندس محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران در ابتدای این نشست، گفت: سهمیه استان مازندران در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان 2 هزار 300 شغل است که تا کنون یک هزار و 900 نفر شناسایی و در سامانه سامانه  inhb.ir ثبت شد.
وی با بیان اینکه تا کنون بیش از هزار نفر از کسانی که در سامانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی نام نویسی کردند ارزیابی شدند، افزود: جهاد دانشگاهی نشست‌هایی با اداره کل بهزیستی، کمیته امداد، جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای هم افزایی و اجرای هر چه بهتره این طرح برگزار کرد.
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران تصریح کرد: شناسایی مزیت‌ها و اولویت‌ها، توانمندسازی و مهارت‌افزایی و اتصال به بازار سه مرحله طرح ملی مشاغل خانگی است و از مزایای این طرح مدیریت شغل از شناسایی تا فروش محصول است.
در این جلسه محسن طالبی مدیر اجرایی  طرح ملی توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی مازندران دقایقی به تشریح این طرح و بیان جزئیات آن پرداخت.


نظر شما :