جهاد دانشگاهی بستری مناسب در بروز نخبگی دانشجویان

۳۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۶ کد : ۲۶۰۴۶ آموزشی خبر تصویری فرهنگی
تعداد بازدید:۶۴
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران حضور دانشجویان نخبه را در این نهاد، فرصت مغتنم برای آنان دانست و تصریح کرد: فضای جهاد دانشگاهی بستر مناسب برای بروز نخبگی و کسب تجربه و مهارت افزایی است و دانشجویان پختگی لازم را برای فعالیت در عرصه‌های مختلف کسب می‌کنند.
جهاد دانشگاهی بستری مناسب در بروز نخبگی دانشجویان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران مهندس محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی ماندران در نشستی که صبح امروز 30 آذرماه در در دفتر جهاددانشگاهی در سازمان مرکزی دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار شد، گفت: از مهمترین رسالت جهاد دانشگاهی در دانشگاه علاوه بر فعالیت فرهنگی، برگزاری دوره‌های آموزش‌ کوتاه مدت است که مورد نیاز و جنبه کاربردی برای دانشجو دارد.

  وی افزود: دفتر جهاد دانشگاهی در دانشگاه مازندران و نیز مرکز آموزش آن در پردیس این دانشگاه باید در مباحث آموزشی و فرهنگی کمک موثری در تعلیم و تربیت دانشجویان باشد.
 رئیس جهاد دانشگاهی حضور دانشجویان نخبه را در این نهاد، فرصت مغتنم دانست و تصریح کرد: فضای جهاد دانشگاهی بستر مناسب برای کسب تجربه و مهارت افزایی دانشجویان است و در حقیقت آزمایشگاهی است که دانشجویان بدون تقبل هزینه و با سعی و خطا آموخته‌های تئوری خود را به منصه ظهور می‌رسانند که در این راستا پختگی لازم را برای فعالیت در عرصه‌های مختلف کسب می‌کنند.
   وی خواستار تعامل بیشتر اعضای جهاد دانشگاهی مستقر در دانشگاه با دانشجویان شد و تاکید کرد: باید برنامه ریزی جهت جذب و مشارکت دادن دانشجویان در فعالیتهای علمی آموزش و پژوهشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی فراهم شود.
شافعیان گفت: وجود مرکز آموزشی کوتاه مدت، دفتر نمایندگی خبرگزاری ایکنا، کانون تئاتر سیاوشان، دفتر سازمان دانشجویان ظرفیت خوبی برای جولان هنرهای ابداعی دانشجویان است.
شافعیان با تاکید بر لزوم فعالیت جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها، بیان کرد: ظرفیت جهاد دانشگاهی و قابلیت منعطف آن می‌تواند در تجاری‌سازی ایده‌های دانشجویان و نیز فراهم کردن بستری مناسب برای به نتیجه رسیدن و حمایت از ابتکارات و اختراعات دانشجویان موثر باشد.  
لازم به ذکر است در این نشست آقایان؛ حسینی از حوزه پشتیبانی، محمدنژاد مدیر حراست جهاد دانشگاهی، حمیدرصا گلمحمدی مسئول کانون تئاتر و خبرنگار افتخاری، محمدپور مدیر مرکز آموزش کوتاه مدت بابلسر و واعظی مسئول سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی حضور داشتند و درباره نحوه جذب و مشارکت دانشجویان و نحوه تعامل با آنان به بحث و بررسی پرداختند.

کلید واژه ها: مهندس محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران دانشگاه مازندران مرکز آموزش کوتاه مدت بابلسر محمدپور سازمان دانشجویان


نظر شما :