دیدار رئیس جهاد دانشگاهی با رئیس بسیج اساتید مازندران

۱۹ آذر ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۳ کد : ۲۵۴۸۵ خبر تصویری فرهنگی
تعداد بازدید:۶۰
عصر دیروز رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با رئیس سازمان بسیج اساتید مازندران در دانشگاه مازندران دیدار و گفتگو کرد.
دیدار رئیس جهاد دانشگاهی با رئیس بسیج اساتید مازندران

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران عصر دیروز 18 آذرماه محمدرضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با رحمت عباس‌تبار رئیس سازمان بسیج اساتید مازندران در دانشگاه مازندران دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار رئیس سازمان بسیج اساتید مازندران با اشاره به عضویت بیش از 2 هزار استاد دانشگاه در  دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام نور، فنی و حرفه‌ای، غیرانتفاعی و فرهنگیان بسیج اساتید مازندران، گفت: از رسالت‌های مهم و جدی سازمان بسیج اساتید، ارتقای سطح بینش سیاسی و علمی دانشگاهیان در دانشگاه‌های مختلف استان است.
وی افزود: در مباحث پژوهشی همایش‌های مختلفی در سطح استان اجرایی شده و در آینده اجرایی می‌شود که یکی از آنها همایش امام خمینی(ره) و تمدن نوین ایرانی اسلامی با تاکید بر سرمایه‌های اجتماعی بوده که در سال گذشته انجام شد و در سال 99 با همین عنوان یعنی امام خمینی(ره) و تمدن نوین ایرانی اسلامی اما با تاکید بر حکمرانی اسلامی در دانشگاه مازندران برگزار شد.
عباس‌تبار تصریح کرد: در راستای ارتقای مباحث علمی، سیاسی و بصیرتی استان در حوزه مسائل بسیج اساتید فعالیت‌های مختلفی انجام شد و اقداماتی نیز در آینده در پیش داریم که اجرایی می‌شود.
در ادامه محمدرضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، گفت: جهاد دانشگاهی یک مجموعه پژوهشی، فرهنگی، آموزشی است که در حوزه پژوهشی؛ تولید جلبک اسپیرولینا، در حوزه فرهنگی؛ انتشارات جهاد دانشگاهی و خبرگزاری ایسنا و ایکنا و سازمان دانشجویان و مرکز افکارسنجی و در حوزه آموزشی؛ پنج مراکز کوتاه مدت و یک مرکز علمی کاربردی بلند مدت در بابل خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد.
وی افزود: ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها همان عقبه و سرمایه‌های معنوی جهاد دانشگاهی است و این نهاد با شناسایی و ایجاد بستر برای عرضه قابلیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه می‌تواند نقش مهمی را در به‌کارگیری دانش روز برای مدیریت بهتر استان به‌کارگیری کند.
لازم به ذکر است؛ در این جلسه مقرر شد تفاهمنامه‌ای میان جهاد دانشگاهی و بسیج اساتید مازندران با حضور معاونین و کارشناسان این نهاد در جلسه بعد منعقد شود.


( ۱ )

نظر شما :