رئیس جهاد دانشگاهی در نشستی با مدیر کل صدا و سیما مطرح کرد؛

طرح توسعه مشاغل خانگی، بستری برای شکوفایی ظرفیت‌های اقتصادی

۲۰ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۸ کد : ۲۳۶۹۶ تاپ خبر عمومی جهاد خبر تصویری فرهنگی
تعداد بازدید:۱۲۴
طرح توسعه مشاغل خانگی بستر مناسبی برای فعال شدن ظرفیت اقتصادی بیکاران ناشی از شوک کرونا، دانشگاهیان و نیز خانواده‌های آسیب‌پذیر و تحت پوشش نهاد‌های حمایتی است.
طرح توسعه مشاغل خانگی، بستری برای شکوفایی ظرفیت‌های اقتصادی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران مهندس محمدرضا شافعیان امروز 20 مهرماه در نشست با دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل صدا و سیمای مازندران، گفت: امروز جهاد دانشگاهی با رشد فزاینده در حوزه‌های مختلف به ویژه پژوهشی، فرهنگی و پزشکی توانسته دستاورد‌های چشمگیری را در سطح کشور و بین‌الملل به نمایش بگذارد.

وی راه‌اندازی بانک خون رویان در سراسر کشور را یکی دیگر از مصادیق اعتماد جهاد دانشگاهی به جوانان خوشفکر کشور دانست و افزود: این نهاد با تلاش انقلابی خود طی چهل سال فعالیت علمی توانست بستر مناسبی را برای ورود جوانان خوشفکر به فضای کسب و کار خلاقانه و علمی فراهم کند.
رئیس جهاد دانشگاهی مازندارن با اشاره به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، تصریح کرد: مجری این طرح جهاد دانشگاهی است و خدمات این طرح می‌تواند بستر خوبی برای فعال شدن بیکاران ناشی از شوک کرونا، دانشگاهیان و نیز خانواده‌های آسیب‌پذیر و تحت پوشش نهاد‌های حمایتی فراهم کند.

در ادامه lمحسن طالبی نماینده رئیس جهاد دانشگاهی مازندران در حوزه ستفا، با بیان اینکه در طرح مشاغل خانگی قرار است تولید بدون کارخانه را فعال کنیم، اظهار کرد: این طرح از سوی وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی مطرح و با توجه به سابقه جهاد دانشگاهی در این حوزه اجرای آن به این نهاد واگذار شد.
وی افزود: در این طرح سه مرحله شناسایی و غربالگری، آموزش و توانمندسازی و نیز اتصال به بازار پیگیری می‌شود و اکنون نیز این طرح با راه‌اندازی سامانه مربوطه جهت نام‌نویسی علاقه‌مندان به کسب و کار‌های خانگی در تلاش است تا خدمات مشاوره‌ای و عملیاتی خود را به مخاطبان ارائه دهد.

اعلام همکاری صدا و سیما مازندران با جهاد دانشگاهی

در این نشست هادی ابراهیمی مدیر کل صدا و سیمای مازندران با بیان اینکه صدا و سیمای مازندران از هرگونه کمک به جهاد دانشگاهی مضایقه نخواهد کرد، افزود: با توجه به اینکه سال جاری، سال جهش تولید است بسیار علاقه‌مند هستیم در حوزه اشتغال و رونق تولید برنامه‌سازی‌های خوبی داشته باشیم.
وی افزود: هم‌اکنون صدا و سیما برنامه‌های متنوعی را به اشتغال اختصاص داده که برنامه «خدا قوت»، «صواحی» از جمله این برنامه است.
بر اساس این گزارش ابراهیمی در این نشست با تماس با معاونین صدا و سیما، بر تهیه برنامه فاخر از کسب و کار‌های خانگی و نیز تهیه مستند از تهیه جلبک اسپیرولینا در جهاد دانشگاهی تاکید کرد.
لازم به ذکر است؛ دیدار با محمدی معاون سیمای مازندران از دیگر برنامه‌های امروز رئیس جهاد دانشگاهی مازندران بود و دو طرف برنامه‌سازی درباره کسب و کار‌های موفق و نیز اطلاع رسانی گسترده به شهروندان را ضروری دانستند.

کلید واژه ها: رئیس جهاد دانشگاهی مازندران مدیر کل صدا و سیما


( ۲ )

نظر شما :