جهاددانشگاهی نهادی پیشرو در رصد و شناسایی نیازهای استراتژیک کشور

۰۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۵ کد : ۲۰۹۵۱ آموزشی تاپ خبر عمومی جهاد خبر تصویری فرهنگی پژوهشی
تعداد بازدید:۶۰
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی به عنوان نهادی پیشرو در رصد و شناسایی نیازهای استراتژیک کشور و اقدام برای رفع نیازها در حال فعالیت است، گفت: فعالیت‌های جهادی به وسیله افراد توانمند جهاد دانشگاهی در مازندران آنها را نسبت به دیگران متمایز کرده است.
جهاددانشگاهی نهادی پیشرو در رصد و شناسایی نیازهای استراتژیک کشور

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، محمدرضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی نهادی انقلابی است که مورد عنایت مقام معظم رهبری قرار گرفته و با توجه به ظرفیت‌های خود می‌تواند در مسیر دستیابی به یک پیشرفت پایدار در جامعه در خط مقدم قرار داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سابقه بالای جهاد دانشگاهی در برخورداری علمی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی با مسائل مختلف، نیازمند توجه دستگاه‌های اجرایی کشور و به ویژه در مازندران است، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در مازندران نیز به تبع از اسناد بالادستی خود، به دنبال یافتن مسائل مهم و حل آنها در جامعه است.

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی به عنوان نهادی پیشرو در رصد و شناسایی نیازهای استراتژیک کشور و اقدام برای رفع نیازها در حال فعالیت است، گفت: فعالیت‌های جهادی به وسیله افراد توانمند جهاد دانشگاهی در مازندران آنها را نسبت به دیگران متمایز کرده است.

شافعیان با بیان اینکه امروز کشور به کارهای جهادی نیازمند است، تصریح کرد: کادرسازی و تربیت نیروهای کارآمد و متعهد یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های جهاددانشگاهی است که هرگز از این اصل خود عقب‌نشینی نکرده است.

وی با اشاره به جریان‌ساز بودن این نهاد انقلابی در جامعه، خاطرنشان کرد: خدمات تخصصی جهاد دانشگاهی در کشور و مازندران بر کسی پوشیده نیست و این امر جای کار بسیاری دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران در ادامه با بیان اینکه این نهاد دارای شش مرکز آموزشی در شهرهای بهشهر، ساری، بابل، بابلسر، پردیس دانشگاه مازندران و آمل است که جهت ارائه آموزش های کوتاه مدت تخصصی برای ورود به بازار کار، برای متقاضیان، دوره‌های مورد نیاز را برگزار می‌کند، اظهار کرد:  در حوزه آموزش‌های بلند مدت نیز دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مازندران در بابل به عنوان قطب حوزه «آی تی» دانشگاه‌های علمی کاربردی استان مشغول به فعالیت است.

 وی افزود: معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی مازندران با شناسایی جوامع هدف و تعریف دوره‌های آموزشی کاربردی و اشتغال محور و نیز تدوین برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی مطلوب با بهره‌گیری از اساتید متخصص و مجرب توانسته است در ارتقای کارایی و ایجاد اشتغال به موفقیت‌های خوبی دست یابد.

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران در ادامه با اشاره به فعالیت معاونت فرهنگی این نهاد انقلابی در این استان نیز، گفت: فعالیت های فرهنگی از ابتدای شکل گیری بخش اساسی برنامه‌های این نهاد را به خود اختصاص داده است.

شافعیان تصریح کرد: تعمیق باورهای دینی، آگاهی نسل جوان بویژه دانشجویان، تبلغ و ترویج آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی به منظور جلوگیری از انقطاع نسل‌ها و مقابله با تهاجم فرهنگی در راستای منویات مقام معظم رهبری، ایجاد زمینه برای تقویت مشارکت فعال جوانان به ویژه دانشجویان در مسائل سیاسی و اجتماعی کشور بر اساس رهنمودهای رهبری، ایجاد زمینه برای تشویق و ترغیب فرهنگ و تألیف، نشر و نقد آثار علمی فرهنگی و اصلاح و تقویت رفتارهای مردم بر اساس باورها وارزش‌های اسلامی مهم‌ترین اهداف معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در مازندران است.

وی افزود: دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا، مرکز افکارسنجی ایسپا با اجرای پروژه‌های متعدد فرهنگی، انتشارات و سازمان دانشجویان در زیرمجموعه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران مشغول به فعالیت هستند.

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با بیان اینکه پژوهش یکی از ماموریت‌های مهم سازمانی در جهاددانشگاهی است که از ابتدای تأسیس این نهاد انقلاب اسلامی، سهمی تعیین‌کننده در ساختار فعالیتهای آن داشته است، گفت: مهم‌ترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی مازندران کشت و تولید جلبک اسپرولینا و فرآوری حاصل از آن است که در حال تحقیق برای استفاده از آن به عنوان مکمل های غذایی در دام و طیور و در دراز مدت برای مصرف انسانی هستیم.

وی در پایان اظهار کرد: همچنین جهاد دانشگاهی مازندران با دارا بودن اراضی مستعد در چپکرود جویبار، در حوزه‌های کشاورزی و دام و طیور در حال پژوهش‌های کاربردی در راستای توسعه استان است.


نظر شما :