انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاد دانشگاهی مازندران و نظام مهندسی کشاورزی استان

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۷ کد : ۱۹۰۳۹ تاپ خبر خبر تصویری پژوهشی
تعداد بازدید:۱۰۶
طی نشستی با حضور رئیس جهاد دانشگاهی واحد مازندران و رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی این استان تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، فناوری و آموزشی در ۸ محور  در جهاد دانشگاهی مازندران به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاد دانشگاهی مازندران و نظام مهندسی کشاورزی استان

 به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران،  تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، فناوری و آموزشی امروز 25 خردادماه با امضای مهندس محمدرضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی واحد مازندران و  مهندس کاوه جعفری خورشیدی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در ساری منعقد شد.

در حاشیه این آئین مهندس کاوه جعفری خورشیدی با اشاره به ماموریت نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اظهار کرد: به دنبال دو هدف کلان، جذب سرمایه برای سرمایه‌گذاری و رونق دانش به همراه افزایش بهره‌وری هستیم.

وی تصریح کرد: نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، در 31 استان و 28 حوزه تخصصی با بیش از 260 هزار عضو در کشور فعالیت می‌کند و در مازندران بیش از 16 هزار عضو دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران، تصریح کرد: با توجه به اینکه فعالیت‌های حوزه پژوهش جهاد دانشگاهی مازندران در زمینه کشاورزی متمرکز است، نظام مهندسی نسبت به ترویج و توسعه کشاورزی و معرفی جلبک اسپیرولینا تولید شده در این واحد به صنایع مختلف آبزی‌پروری، دام و طیور و همچنین خدمات مشاوره در حوزه های آبزی پروری، ساخت گلخانه و معرفی سرمایه گذار اعلام آمادگی می‌کند.

 تحقیقات فناورانه رویکرد جهاد دانشگاهی

مهندس محمدرضا شافعیان رئیس جهاددانشگاهی واحد مازندران نیز در این آئین اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به دنبال تحقیقات فناورانه و تعامل علمی و دانشی با سایر سازمان ها و مراکز تحقیقاتی و علمی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهش، تصریح کرد: کارهایی که در مجتمع تحقیقاتی - تولیدی سپهبد شهید سلیمانی انجام می‌گیرد با پشتوانه علمی و تخصصی همکاران و با بهروری بهینه از امکانات و تولید محصول با کیفیت است.

شافعیان با بیان اینکه بیش از  50 هکتار زمین زراعی و حدود 40 هکتار آببندان، آزمایشگاه تخصصی و سالن هایی برای ایجاد گلخانه از ظرفیت‌های بسیار مناسب جهاد دانشگاهی مازندران است،  اظهار کرد: در حال حاضر در حوزه پرورش ماهیان گرمابی، خاویاری، طیور، برنج، صیفی‌جات و گل نرگس در حال انجام پروژه های تحقیقاتی و تولیدی هستیم.

وی افزود: انتظار داریم سازمان نظام مهندسی مازندران در هم‌افزایی حوزه‌های دانشی و مساعدت در تشریفات و مجوزهای لازم با جهاددانشگاهی همکاری های لازم را انجام دهد.

لازم به ذکر است: به اشتراک گذاری توانمندی طرفین از منابع انسانی، فیزیکی، دانش و اطلاعات و تجارب موجود، توانمندسازی نیروی انسانی متخصص، برگزاری کارگاه ها و دوره های تخصصی، همایش ها و سمینارها از جمله محورهای 8 گانه تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی و نظام مهندسی است.

 


( ۱ )

نظر شما :